HIRDETÉS

Nagyvárad

Tiéd a város, magadnak rombolod.

Nagyvárad

HozzászólásSzerző: MrSecret » 2009.02.13. 10:18

Nagyvárad/Oradea/Grosswardein
Románia legszebb és toleránsabb városa. :mrgreen:
MrSecret

Re: Nagyvárad

HozzászólásSzerző: myrding » 2009.03.06. 15:14

Megcáfolnálak ,de sajnos valami paraszt feltörte a blogomat. :x Majd még jelentkezek...
myrding

Levéltári kutatás

HozzászólásSzerző: altwien1 » 2009.04.04. 16:19

Sziasztok!
Keresek valakit, aki ismerős a levéltári kutatásban és hajlandó lenne nekem, szinte pontos adatok alapján anyakönyvi kutatást végezni Váradon. Kolozsvári vagyok, s nehezen tudnék eljutni a munkám miatt Váradra. Természetesen nem ingyen kérném!
Esetleges jelntkezést lehet ide is írni, de az altwien1@pannongsm.hu e-mail címre is!
István
altwien1

HozzászólásSzerző: karesz57 » 2009.08.12. 03:20

Ez igaz,hogy Várad a legtoleránsabb város ' De sajnos inkább volt és még az is.De meddig ?Ez a gyenge helyi vezetés alkalmatlan ,hogy Várad ismét felemelkedjen.A PÉNZ AZ ÚR ' A veszély az,hogy a múlt emlékeit elakarják tüntetni.Amit Ceaşescu nem tudott eltünteni,azt a mostani Urak megteszk .Csak egy példa : a hires Olaszi temetőt megsemmisitették,de a többit is.Most meg a Járványkórházat bontják le.Ez fájjó seb nekem ,mert itt élek már majdnem negyven éve és szeretem Váradot.Mit tehetek? Sokat nem ,mert politikával nem foglalkozok.Nem érdekel sem az RMDSZ,sem a Polgári párt.De érdekel Várad sorsa ' A népesség hetven százaléka román, harminc százaléka magyar .Nagy esély nincs.Azt határoztam el,hogy megörökitem a jelenlegi Váradot az unokáink számára.A Youtube -on keressék a karcsi57 nevét,mert oda töltöm fel a videóimat. Ha van más Váradinak hozzászólása ,jó volna,ha megirná ' A figyelmükbe ajánlom :
http://oradea.uw.hu/hu.phpÉrtékes Váradi honlap
[url]rodica.indig@gmail.com[/url]Az ezer arcú Várad cimű cd- szerzője.Ezen a cimen lehet megrendelni
karesz57

HozzászólásSzerző: karesz57 » 2009.08.30. 01:40

karesz57 írta:Ez igaz,hogy Várad a legtoleránsabb város ' De sajnos inkább volt és még az is.De meddig ?Ez a gyenge helyi vezetés alkalmatlan ,hogy Várad ismét felemelkedjen.A PÉNZ AZ ÚR ' A veszély az,hogy a múlt emlékeit elakarják tüntetni.Amit Ceaşescu nem tudott eltünteni,azt a mostani Urak megteszk .Csak egy példa : a hires Olaszi temetőt megsemmisitették,de a többit is.Most meg a Járványkórházat bontják le.Ez fájjó seb nekem ,mert itt élek már majdnem negyven éve és szeretem Váradot.Mit tehetek? Sokat nem ,mert politikával nem foglalkozok.Nem érdekel sem az RMDSZ,sem a Polgári párt.De érdekel Várad sorsa ' A népesség hetven százaléka román, harminc százaléka magyar .Nagy esély nincs.Azt határoztam el,hogy megörökitem a jelenlegi Váradot az unokáink számára.A Youtube -on keressék a karcsi57 nevét,mert oda töltöm fel a videóimat. Ha van más Váradinak hozzászólása ,jó volna,ha megirná ' A figyelmükbe ajánlom :
http://oradea.uw.hu/hu.phpÉrtékes Váradi honlap
rodica.indig@gmail.com]Az ezer arcú Várad cimű cd- szerzője.Ezen a cimen lehet megrendelni.
karesz57

HozzászólásSzerző: erika79 » 2010.12.22. 12:06

http://blog.erdely.ma/nagyvaradert/

Egy blog, ami azért van, hogy legyen a problémáknak és a jó dolgoknak egy gyüjtõhelye.Továbbá elmélkedésekre és eszmecserére.
erika79

Vissza: L O K Á L P A T R I Ó T Á K