HIRDETÉS

Játékszoba

Cogito ergo bumm!

Re: Játékszoba

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.20. 15:22

No, akkor itt van a negyedik, az elõbbiekhez sejtelmesen hasonló témájú rejtvényünk is a sorban: :)

Verbális lojalitást fonetikusan igazol a talján (sötét korának himnuszi skáláján Keresztelõ Jánost is hangosan háromszor szólítván) - minek frenetikus sorát mégha tudná is, csak az a betûpár akasztaná csupán, amitõl adakozó kar sem lesz többé jószívû már, s végén még a képével híreset kiáltónak neve is csak képzõvel pontosan kétötödnyit kicsinyítve áll.
vagogeza

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.12.22. 09:30

oldroby írta:
Lya írta:Csak nema csend es .....csend .
Valami tema kell, lehet piszkos is, ami a tekervenyeket uzembe hozza.

Megkaptam drótpostán én is a spanyolviaszkot. Lehet újra felfedezni ! :lol:

Egy templom hirdetőtábláján a következő olvasható:
"Tudjátok, hogy a Tál család hány tagja tartozik a gyülekezetünkhöz?
Először is az öreg Dik Tál, aki mindent irányítani akar, aztán ott van
Protes Tál bácsi és fivére Szabo Tál, akik folyton ellenszegülnek és
mindent meg akarnak változtatni. A húguk, Irri Tál, nyughatatlan
bajkeverő a két fiával, Inzul Tállal és Molesz Tállal együtt.
Valahányszor felmerül egy új kérdés, Hezi Tál és felesége, Vege Tál
várni akar vele még egy évet.
Aztán ott van Imi Tál, aki folyton arra törekszik, hogy a mi
gyülekezetünk pontosan olyan legyen, mint az összes többi. Affek Tál
néni túl sokat képzel magáról. Iker öccsei, Garan Tál és Han Tál pedig
hamis ígéretekkel próbál új tagokat csalogatni a gyülekezethez.
De azért nem minden családtag rossz. Asszisz Tál testvér például
kifejezetten segítőkészen intézi az egyházi ügyeket. A dúsgazdag
üzletember nagybácsi, Invesz Tál anyagi hozzájárulására mindig lehet
számítani.
A remek politikai érzékkel megáldott Reprezen Tál kiválóan képviseli a
közösség ügyeit diplomáciai körökben . Az elkötelezett Agi Tál nővér
élen jár a térítésben. Medi Tálhoz bármikor fordulhat átgondolt és
megnyugtató tanácsért, a szertartásokon az egyházi énekeket pedig Kán
Tál dalolja, zenész fivére Trombi Tál (a kamasz Mu Tál átmenetileg nem
énekel vele.)
Sajnos a múlt év során három családtaggal is kevesebben lettünk:
két unokatestvér, Dezer Tál és Konver Tál áttért más vallásra, a
kilencven éves Exi Tál néni pedig végelgyengülésben elhunyt." :roll:

Ez mind jo !

A szervezet engem pontszamokkal Kredi Tal, hogy jovore Garan Talva
vegezzem a szakmam .
Lya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.22. 10:23

Na ja. S ha már nem ismernélek, akkor erre most azt kérdezném, hogy Mitit Tál? :( ;)
vagogeza

HozzászólásSzerző: oldroby » 2009.12.22. 14:30

vagogeza írta:Na ja. S ha már nem ismernélek, akkor erre most azt kérdezném, hogy Mitit Tál? :( ;)

Látom, hogy a moderátor itt is szelek TÁL, talán mert sokat kiabál- TÁL ! :P
Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél !
oldroby

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.22. 15:38

vagogeza írta:topikot én ennyire szétdúlva, felégetve és sóval beszántva, a 'Máramaros' óta még nem nagyon láttam.

Annak is te voltál az oka.
Pedig milyen szépen kértünk, hogy ne taposs oda.
"Jogaidról" hadovásztál, a helyett, hogy a "jóérzést" gyakorold.
Mert neked "jogod volt oda írni, ahova akarsz".
"Jóérzésed" hiánya nekünk kleopatraba került.
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.22. 16:57

Erre én csak azt tudom mondani nektek, ti amúgy roppant értelmes máramarosi fiukák, hogy olvasni, olvasni, és ismét csak olvasni!
Meg gondolkozni!
Mert látom, hogy éppen ez lenne az, ami a legkevésbbé megy nektek. Mert hátha talán még az a végtelenül csökevényes és egyoldalú humorérzéketek is fejlõdik majd ezektõl. :mrgreen:
Ha már játékszobáról van szó, akkor itt most éppen azt kellett volna már rég észrevennetek, hogy a Domino eredeti szövegében (amit oldrobynak azután mégegyszer sikerült belinkelnie) az a néhány -tálre védzõdõ ige Tál családnevû személynevekre van változtatva, ugyanakkor pedig a keretszöveg lényege is épp arra megy ki, hogy ezeknek a kitalált neveknek - és az általuk sugallott jellemvonásaiknak is - egy-egy frappáns mondat erejéig még érvényt is szerezzen.
Erre fel ti azóta is mit csináltok: -tál-ra védzõdõ igéket nagybötûvel és külön írva, roppant innovatív módon ugyancsak igékként használtok! Okos! ... mit lehetne erre egyebet mondani. :o
Szóval tényleg jó dolog a játék meg a játszás, és ahogyan Lya is mondta, ráasásul még az agyat is megmozgatja, de ehhez talán még az is kellene, hogy legyen is akivel! Mármint játszani, úgy értem. És beszélgetni is, vagy éppen vitázni. Ti viszont nem az ilyenek közé tartoztok. Mert mondjuk az, amit ilyen téren itt TI produkáltok, az valahogy nem igazán mozgatja meg az én agyamat. :D

A máramarosi dolgokat pedig hagyjuk talán inkább a máramarosi topikra, mert ha esetleg úgy kivánnátok, akkor én oda is visszamegyek, márcsak azért a jónéhány jóerõsen belétek rekedt válaszért is, amivel nekem ti ott még azóta is tartoztok. Vagy esetleg megmutatom majd azt a mondatomat is, amivel úm. az egész atyafiságotokat magamra haragítottam, de amit a minap oldroby mégis szinte szószerint törölt a ronai szemébe. (!) Pedig tényleg nem szívesen tenném, mert amint fennebb is utaltam rá, az éppen ennyire magas labdáitokat egy idõ után már szégyen is volna leütni. És egyúttal talán még az azirányú "jóérzésemet" is értékeljétek, hogy amint mondani szokják: aki már amúgyis a földön fekszik, az olyanba én már nem szívesen rugok bele.
Érted Kánya kartács?! Mert én még mindig nem vagyok meggyõzõdve róla ... :mrgreen:
vagogeza

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.22. 17:39

vagogeza írta:(2009.12.22. 10:57 )

Na így kell a feszûlt hangulatot ébren tartani - provokálni/szítani.... 8-)
Persze hogy van szabad akaratunk, hiszen nincs más választásunk. (The Hitchens Paradox)
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.22. 17:52

Amúgy meg csak hogy megnyugtassalak, oldroby, a moderátor itt a Kánya zsidózásán kivül csak endigarszíának azt a hozzám intézett válaszát törölte ki, amelyben éppen arról biztosított engem, hogy a legutóbbi játékos feladványom ismét jó kezekben van. És míg az elõbbit én tökéletesen meg is értem, hiszen viccesen még kértem is annak a törlését (és amire a modink okosan rá is harapott) addig a második elõtt még azóta is csak egyetlen hatalmas kérdõjelként állok. És gondolom, hogy nem csak én. És éppen ez volt az, amire én a 'felégetett' stb-vel HUMOROSAN reagáltam. Csak meg kellett volna érteni. De te nem értetted, és a feltételezett alkalmon kapva, nekiálltál nyelvet öltögetni. Megértem. Az egyszer-kétszer már seggbe rúgott kutya is minden kinálkozó alkalommal, minden kinálkozó kisujjhoz is odakap. :D

Tehát mégegyszer: ezúttal is ráfaragtál, mert NEM az enyimek között "szelektált", és NEM azért, mert éppen ismét "kiabáltam" volna! :mrgreen:

PS.
Kánya kartács, itt egyelõre csak te lennél az, aki egyfolytában "feszûlt", és talán éppen ezért is "provokál"! :mrgreen:
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.22. 18:51

endígarszia írta:Az jutott eszembe, hogy kellene egy topik, olyasmi címmel, hogy mondjuk, " soha meg nem írt kommentek", ahová azért csak-csak beírná az ember azokat a hozzászólásait, amelyeket - mindenféle meggondolásból- nem tenne be a vonatkozó helyre. :mrgreen:

Ejsze csakugyan elkelne már egy ilyen topik, te andigarszía, mert ugye mindjárt itt van ez az aranymondás is, és szubjektív okok miatt ezt már én sem a vonatkozó helyre tenném be: :D

"Mifelénk, sok olyan magyar is van, akik nem tudnak már magyarul (harmad- vagy mégrégebbi nemzedékbeli - pl. a 100-120 évvel ezelõtt kivándorolt milliónyi magyar pár önérzetesebb leszármazottja)."

Szép, tiszta beszéd. S világos.
Tanulság belõle? - Minél önérzetesebb egy magyar, annál inkább nem tud magyarul.
Mondjuk, ezt a segito kartácsunk (és nemcsak) esetébõl már ezidáig is egészen közelrõl tapasztaltuk. De ennyire konkrétan le is írva még nem.

S az analógia mentén haladva én azt is jogosan feltételezem, hogy ezt a tanulságot is itt most kizárólag csak az 'önérzet nélküli' magyarok értik meg.
Helyben vagyunk. :mrgreen:
vagogeza

HozzászólásSzerző: oldroby » 2009.12.22. 19:38

vagogeza írta:
De azért hadd ne feledjük szót ejteni még a legutóbbi években elhunyt kedves családtagjainkról sem, akik viszont Dokumen Tál testvérünk áldozatos munkájának köszönhetõen fognak a közösségi emlékezetünkben továbbra is mindig élni. Mint például az öreg Frekven Tál bácsi is, aki arról volt híres ugye, hogy a világ minden pénzéért sem hiányzott volna az összejöveteleinkrõl, kivéve azt a egyetlen alkalmat, amikoris Ampu Tál nevû unokaöccse, - ki miután a mindkét háborúban példás becsülettel betöltött felcseri posztjának köszönhetõen késõbb kitûnõ mestere is lett a szakmának - súlyos érszûkületi bántalmait orvosolandó, egy sikeres és komplikációktól abszolút mentes lábmûtéti beavatkozást hajtott végre rajta. Viszont Konzul Tál nevû gyülekezeti tanácsosunk és egyszemélyben belsõ ezermesterünknek a szakmai véleményét elõzõleg kikérve, jó öregünk egy fiákerrel helyszínre szállíttatott, és számára speciálisan kipárnázott mosódézsába fölöttébb kényelmesen beágyazva, a következõ taggyûlésen már ennek a beavatkozásnak az ellenére is újra csak jelen lehetett. (ám itt illik megjegyezni azt is, hogy a bár csak névrokon, de németországból akkor ideiglenesen éppen itt tartozkodó Barbi Tál nevû kedvesnövérnek az éjt nappallá tevõ állandó törõdése nélkül, az öreg végleges felépülése talán nem is lett volna elképzelhetõ!) És ekkor esett meg az a gyülekezeti életünkben talán csak egyetlen egyszer elõforduló sajnálatos dolog is, mikor a szerintük e különlegesnek nevezett fuvar láttán tett sikamlós megjegyzéseik okán Kommen Tál és Reflek Tál testvéreinket nyílvánosan is szóbeli megróvásban részesítettük, és Lamen Tál nevû vénleány húgukkal egyetemben mindhármójukat kizárni voltunk kénytelenek.

vagogeza írta:Ha már játékszobáról van szó, akkor itt most éppen azt kellett volna már rég észrevennetek, hogy a Domino eredeti szövegében (amit oldrobynak azután mégegyszer sikerült belinkelnie) az a néhány -tálre védzõdõ ige Tál családnevû személynevekre van változtatva,

Ugyan,...a Dokumen, Frekven,Ampu,Konzul,Barbi,...stb igékre gondoltál ? :o
Nem nyelvet nyújtogatni jöttem, csupán a játék kedvéért. Az előzményeket nem tudtam, de feltételeztem, hogy merő "szimpátiából" a te szokásos stílusodban majd felvilágosítasz.
Tetszett az új feladványod, töprengtem is rajta, de nem adtál hozzá útmutatót, hogy mit is kell keresni végtére.
Én akkor , és ott, lezártnak tekintettem a közöttünk kialakult affért, s még egyszer aláhúzom, semmi kedvem újrakezdeni. Tényleg csak a játék kedvéért néztem ide be, s ha másoknak nincs kifogása ellene, én is részt vennék benne.
oldroby

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.22. 19:51

vagogeza írta:
endígarszia írta:" soha meg nem írt kommentek"

...én sem a vonatkozó helyre tenném be

Sietlek megdícsérni érte.
Ennél már csak az lett volna jobb, ha tényleg nyitsz egy olyan rovatot - ha már az, hogy az általam ajánlottakat fogadd el, nem smakkol.
Kánya

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.22. 20:03

oldroby írta: Ugyan,...a Dokumen, Frekven,Ampu,Konzul,Barbi,...stb igékre gondoltál ? :o

Nem, én tulajdonképpen azokra az igékre gondoltam, amik az eredeti domino szövegben már azelõtt is fellelhetõk és letárgyaltak voltak, mielõtt te az egészet mégegyszer belinkelted volna. (máig sem értem ugyan, hogy miért is, de talán nem is lényeges) És amit aztán játékos válaszként én ezzel az általad fentebb idézett, hasonló stílusú szöveggel és 'ige-személynevekkel' folytattam.

És igen, a dokumentál, frekventál, amputál, konzultál stb egyelõre még nagyon is igék, (kevésbbé a barbitál, de ahhoz meg éppen azért is írtam azt, hogy csak 'névrokon'!) de a belõlük alkotott Konzul Tál, Ampu Tál stb. már személynevekként szerepelnek. Na ez az, amit andin és piszkosúron kívül senki még a mai napig sem értett meg. Feltételezem, hogy Te még most sem.
Hihetetlenül nehéz és hálátlan dolog az ilyesmit utólag magyarázgatni ...

No, de ha valóban játszani akarsz, akkor jó helyen jársz. Egyszerûen csak bele kell kapaszkodnod a felhozatalba. Vagy új feladványokat/játékokat alkotnod. Szépen, okosan. És lehetõleg olyat, ami az utóbbi hetekben még nem volt. 8-) Sok sikert. :)

(az említett ügy lezárásáért pedig egy utólagos és megigért bocsánatkéréssel te még mindig adósom vagy. És azt is kizárólag csak a te önbecsülésed megörzésének az érdekében. Mert mindezek után számomra már tényleg nem annyira fontos.)
vagogeza

HozzászólásSzerző: Lya » 2009.12.22. 20:59

oldroby írta:
vagogeza írta:
De azért hadd ne feledjük szót ejteni még a legutóbbi években elhunyt kedves családtagjainkról sem, akik viszont Dokumen Tál testvérünk áldozatos munkájának köszönhetõen fognak a közösségi emlékezetünkben továbbra is mindig élni. Mint például az öreg Frekven Tál bácsi is, aki arról volt híres ugye, hogy a világ minden pénzéért sem hiányzott volna az összejöveteleinkrõl, kivéve azt a egyetlen alkalmat, amikoris Ampu Tál nevû unokaöccse, - ki miután a mindkét háborúban példás becsülettel betöltött felcseri posztjának köszönhetõen késõbb kitûnõ mestere is lett a szakmának - súlyos érszûkületi bántalmait orvosolandó, egy sikeres és komplikációktól abszolút mentes lábmûtéti beavatkozást hajtott végre rajta. Viszont Konzul Tál nevû gyülekezeti tanácsosunk és egyszemélyben belsõ ezermesterünknek a szakmai véleményét elõzõleg kikérve, jó öregünk egy fiákerrel helyszínre szállíttatott, és számára speciálisan kipárnázott mosódézsába fölöttébb kényelmesen beágyazva, a következõ taggyûlésen már ennek a beavatkozásnak az ellenére is újra csak jelen lehetett. (ám itt illik megjegyezni azt is, hogy a bár csak névrokon, de németországból akkor ideiglenesen éppen itt tartozkodó Barbi Tál nevû kedvesnövérnek az éjt nappallá tevõ állandó törõdése nélkül, az öreg végleges felépülése talán nem is lett volna elképzelhetõ!) És ekkor esett meg az a gyülekezeti életünkben talán csak egyetlen egyszer elõforduló sajnálatos dolog is, mikor a szerintük e különlegesnek nevezett fuvar láttán tett sikamlós megjegyzéseik okán Kommen Tál és Reflek Tál testvéreinket nyílvánosan is szóbeli megróvásban részesítettük, és Lamen Tál nevû vénleány húgukkal egyetemben mindhármójukat kizárni voltunk kénytelenek.

Én akkor , és ott, lezártnak tekintettem a közöttünk kialakult affért, s még egyszer aláhúzom, semmi kedvem újrakezdeni. Tényleg csak a játék kedvéért néztem ide be, s ha másoknak nincs kifogása ellene, én is részt vennék benne.

Robi maradj itt a jatekszobaba , legalabb nem leszek az egyeduli "kakukkfioka ".
Valami normalis jatekot akarok, itt olyan magaslabdakat dobigalnak , hogy nem erek fel oda .
De ez van ...nem ez a kenyerem , de attol szeretek csevereszni , heccelodni sot meg jatszani is .
Lya

HozzászólásSzerző: Kánya » 2009.12.22. 21:00

vagogeza írta:...önbecsülésed megörzésének az érdekében...

Sûrû bocsánatkéréssel te is adósom vagy. De - mit számít....
Kánya

HozzászólásSzerző: oldroby » 2009.12.22. 21:38

oldroby írta: (különösen nem küldözgetünk senkit melegebb éghajlatra).
Ellenben én személy szerint kérek tőled bocsánatot, ha valaki közülünk "mocskolt" "bűdösözött" vagy "bocskoros oláhozott", ha te bemásolod ezeket a szavakat !!!
:( ;)

vagogeza írta: Kedves oldroby! (ugyanakkor az én nickem nem Vágó Géza!)
Azt most már biztosra tudom, hogy neked tényleg meglehetõsen rövid lehet a memóriád. De nem gond, most ne ezen akadjunk fenn, mert én annyi fáradságot vettem még magamnak, hogy legalább ezeket a kis szaftos részleteket számodra eléhalásztam.
Olvasgasd õket szeretettel, és lehetõleg okulj belõle, de fõleg a te saját tévedhetetlenséged és jóságosságod fölött érzett elteltségedbõl próbálj majd ezentúl visszafogni, és a magadétól független helyzetekbe is beleérezni és belegondolni. A te szavaidra emlékezvén idézlek azzal, hogy nem mind arany, ami fénylik. De nem ám!
És nem, én tényleg nem várok tõled bocsánatkérést. ( ;)

Én amit kimondok a számon,(vagy leírok) azt be is szoktam tartani !!!
Amint azt Te is jól tudod, a nagy gyónásod után, amit ha gondolsz emlékeztetőül ide bemásolhatok,(de szerintem nem játékszoba téma) a nevezett alteregóidról nem volt szó, amit nem is tudhattam a kinyilatkoztatásod előtt !!!
Tehát Téged, mint vágogézát, senki sem sértett meg, viszont ezt Te már nem mondhatod(írhatod )le magadról.
Én azt javasolom, inkább koncentráljunk egy jó játékra, s hagyjuk a múltat, az sem a Te, sem az én dícséretemre nem válik. Egy jobbost szívesebben nyújtok !!!
oldroby

HozzászólásSzerző: endígarszia » 2009.12.22. 21:41

Lya írta:Robi maradj itt a jatekszobaba , legalabb nem leszek az egyeduli "kakukkfioka ".
Valami normalis jatekot akarok, itt olyan magaslabdakat dobigalnak , hogy nem erek fel oda .
.

LOHOHOHOLOL!!! :lol:

Imádom ezt a nőt! Ha kolozsvári lennék, már régen mindenféle piszkos ajánlatokkal bombáznám! :oops: Azér', tudod jodie/Lya ilyen alig átlátszóan lekakukkfiókázni valakit, ez tipikusan szőkenős volt. És miután tudjuk, hogy te nem vagy az, hát csak direkte történhetett. Szal, örülj ha Robi végiggondolja az egyéb megnyilvánulásaidat és nem sértődik meg. Talán a karácsonyi hangulat besegít. Méghogy "magaslabda"! Nyihahaha! :lol:
Föl-föl, ti rabjai a földnek!
endígarszia

HozzászólásSzerző: oldroby » 2009.12.22. 21:43

Lya írta:Robi maradj itt a jatekszobaba , legalabb nem leszek az egyeduli "kakukkfioka ".

Kedves Lya !
Köszönöm a meleg fogadtatást! Remélem így, már ha nem más, akkor ketten leszünk kakukkfiókák, ha mások is megtűrnek ! :P
oldroby

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.22. 23:48

oldroby írta:Én amit kimondok a számon,(vagy leírok) azt be is szoktam tartani !!!
Amint azt Te is jól tudod, ... a nevezett alteregóidról nem volt szó, amit nem is tudhattam a kinyilatkoztatásod előtt !!!

Nézd oldroby, eddig már meggyõzõdhettél arról, hogy a mellébeszélést én ki nem állhatom. Sott, talán ez is az egyetlen dolog, amit teljes szívembõl megvetek és utálok.
Éppen ezért aztán az ilyen értelmezhetetlen "nevezett alteregóid" szerû angolnázásokkal nálam ennél több pontot soha nem fogsz tudni szerezni.
Hogy miért? Azért mert andigarszia és Lúdas Mátyás hozzászólásait az enyimeknek könyveltétek el, és ezért mindannyiszor lapte/döbrögi/exe-t büdösoláhoztad! Slussz. Ezt egy alkalommal idézetekkel is, és magyarázatokkal pedig számtalanszor be is bizonyítottam neked. Viszont mindannyiszor hiába kértelek arra, hogy endigarsziát endigarsziaként, és LM-t is LM-ként reagáljátok le, mert számotokra mindez csak borsó volt, amit jobb helyeken falra hánynak. Ez tény. S a tény pedig még Kánya szerint is maga az igazság.

Úgyhogy most, miután már tudod is, hogy mekkorát tévedtél, tényleg nem az ilyen álságos "én amit kimondok a számon,(vagy leírok) azt be is szoktam tartani" féle kibúvokkal kéne a karácsonyi hangulatot gerjeszteni. Fõleg miután hatalmas hévvel és magasztossággal mindig csak Ti vagytok azok, akik szeretetet, Istent, empátiát, megértést és menyországot emlegettek.

Nos, például én errõl a legelsõrõl is nem beszélni, és fórumokon a 'fesztív' hatást kelteni szoktam, hanem csak szép csendesen gyakorolni. Már azzal szemben persze, aki szerintem meg is érdemli.
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.23. 00:02

Kánya írta:Sûrû bocsánatkéréssel te is adósom vagy. De - mit számít....

vagogeza írta:És egyúttal talán még az azirányú "jóérzésemet" is értékeljétek, hogy amint mondani szokják: aki már amúgy is a földön fekszik, az olyanba én már nem szívesen rugok bele.
Érted Kánya kartács?! Mert én még mindig nem vagyok meggyõzõdve róla ...

Sott, asszem most már egyre inkább arról vagyok meggyõzõdve, hogy nem, és hogy soha nem is fogod!
De mit számít - pofátlan te attól még továbbra is jó nyugodtan lehetsz ...
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.23. 00:11

No, akkor ha az éppen szabadságon lévõ karizmatikus brigádvezetõnk nevében is kérhetem, úgy ezután itt már csak játszodjunk! Minden egyebet pedig inkább a maga vonatkozó helyén intézzünk, jó?! Köszi! :)
vagogeza

ElőzőKövetkező

Vissza: M U L T I K U L T