HIRDETÉS

Képrejtvények elmesélve

Cogito ergo bumm!

Képrejtvények elmesélve

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.28. 20:11

Bár a topic már régóta nem a Kid A által kezdeményezett KÉPrejtvényekrõl szól ugyan, de a köztudottan hagyománykedvelõ mivoltomból kifolyólag - (na jó, a fekete paszományos nívót barantából azért még mindig nem értem el) - a címet mégis inkább ebben az eredeti formájában szándékozom megtartani.

http://www.disputa.ro/cgi-bin/disputa/ultimatebb.cgi?/topic/6/249.html#001189

És mivel a látványos metamorfózisunkat közvetlenül megelõzõ hirtelen zárolás végett adósod maradtam egy válasszal, jó cézárom, ihol van hát a levezetésem második fele is:

eredetileg hozzászólt RIDEG:
Na tessék, mingyá az elején elszúrtam, mert én a fordított közegnek a földet gondoltam, és rögtön össze is kevertem Gaia-t, Rhea-val, nadeviszont remekül kijött az Andrea! :D

BTW, a Dédik szülinapja lehet hogy valami közismert tudnivaló, de ha 1000 évig élek se jövök rá...help pls!
...
Szegény Fred...asszittem csak viccezett azzal a kerékcserével.

Nade végülis éppen az a lényeg, hogy elegánsan kijött, nemde? Mármint az Andrea, úgy értem ... Ezekszerint én egykalapalatt még többféle járható utat is beleépítettem. :D

Dédik: ha valóban ezer évig élnél, akkor az analógia mentén úgy is lehetne mondani, hogy még a Mödik születésnapodat is megéred ;-D

vagyis Összes utak közös végpontjában a Dédik születésnapjának nevezik, - ott, ahová egykoron 'minden út vezetett', tehát római számmal az ötszázast Dö-vel jelölték - õ maga egy terjedelmes csizmában született (Olaszországban) és munkásságával pedig még egy bizonyos fajta születéshez is köze volt: az 'újjászületéshez', a keresett alkotónk esetében a késõi reneszánszhoz.

De tovább a rejtvényt:
Az élet valódi megrontója mögött ugyan talján aki jön, viszont nem sziszeg! (Velencéhez kötni õket könnyebb lenne tán) - bár az élet megrontójának igencsak igazságtalanul az álmodozást szokják nevezni, szerintem mégiscsak a sok mindennapi és fölösleges 'gond' az, ami ezt az ember életével teszi + egy 'sz' nélküli olasz, ami együtt 'gondola' lesz, és amit a velencei gépkocsigyártó iparhoz kötni tényleg túlságosan kézenfekvõ lett volna ;-D

Saulusi kanyar éktelen mûvelõje - Saulusnak, azaz Pálnak a fordulása, ld. pálfordulás, -> éktelen Pál, és amint erre téged egyébként a te beretvapengeéles-eszû muzikális utódod egy zseniális módon vezett rá: dalolva elõbb a hatodikra mászik fel, majd midõn az elsõre ereszkedvén vissza, középen még a fölösleges i-re is rátalál -> la + d(i)o

Tehát Andrea di Pietro della Gondola, vagy közismertebb nevén csak Palladio, aki pontosan ötszáz (D) évvel ezelõtt született Padovában.

Ja, a Kapitányt meg szerintem erõsen nagy érzéketlenségre vall molesztálni, mivel távollétének csak egyetlen ésszerû magyarázata lehet: valaki irigységbõl, vagy valami egyébfajta rosszindulatból eredõen alaposan kitolhatott vele, és közönséges desztillált vizet csepegtetett a rumos kriglijébe. És persze, hogy egy ilyen roppant izléstelen és hülye viccel a jó Öreget hosszú hónapokra lehet kiütni a józanul gondolkodó egyének sorából. Ùgyhogy átmeneti távolmaradásához, annak az ominózus kerékcserének szerintem abszolút semmi köze nem lehet! ... ,D
döbrögi

Re: Képrejtvények elmesélve

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.29. 01:57

-
döbrögi

HozzászólásSzerző: Theodor Wilburn » 2008.12.29. 10:36

Eh, itt vagyok, csak éppen kimosdottam az új helynek és a portán a polgári nevem adtam le.
Így kimosdva viszont már nem értem a kerékcserét... :roll:
Theodor Wilburn

HozzászólásSzerző: Rideg » 2008.12.29. 16:20

döbrögi írta:Dédik: ha valóban ezer évig élnél, akkor az analógia mentén úgy is lehetne mondani, hogy még a Mödik születésnapodat is megéred ;-D

vagyis Összes utak közös végpontjában a Dédik születésnapjának nevezik, - ott, ahová egykoron 'minden út vezetett', tehát római számmal az ötszázast Dö-vel jelölték - õ maga egy terjedelmes csizmában született (Olaszországban) és munkásságával pedig még egy bizonyos fajta születéshez is köze volt: az 'újjászületéshez', a keresett alkotónk esetében a késõi reneszánszhoz.

Hát igazán köszönöm, kedves Asszonyság, valóban perfekt és elegáns, de azér' igazam volt...nem jöttem volna rá! :D
Mellesleg, kegyed nagy csibész, mert a "terjedelmes csizma" annyira ráutaló volt, hogy rögtön ki akartam zárni mint túl egyszerűt és már-már Caligula képbehozásán mesterkedtem, dehát ő is odavalósi! :? Így aztán, kénytelen-kelletlen beláttam, hogy az a dologban a duplacsavar, hogy nincs benne!
Szóval, szép volt, jó volt, jöhetne a következő, mert odáig jutottam, hogy unalmas éjszakáimon John Wayne-filmeket nézek, pedig az már ...de inkább nem minősítem! :)
Overdose kivándorolt. Jól tette! Viszont, már nem osz-posz...
Rideg

HozzászólásSzerző: Rideg » 2008.12.29. 16:42

Theodor Wilburn írta:Eh, itt vagyok, csak éppen kimosdottam az új helynek és a portán a polgári nevem adtam le.
Így kimosdva viszont már nem értem a kerékcserét... :roll:

Basszus, pirul is a pofám, minden Rejtőt betéve tudok és mégse esett le! :oops:

A kerékcsere-ügy, így zanzásítva (ha tényleg nem világos?!), a következő volt.

1. eredetileg hozzászólt piszkosfred:

Hogy az ánuszom bevérzik, azt a Királyhágón, túl kihívóan történő kerékcserémnek köszönhetem, a helybéliek nem tehetnek róla.

2.eredetileg hozzászólt piszkosfred:
Ehhez valami erősebbet kell toljak.

3. eredetileg hozzászólt RIDEG:
(Mi lehet az az "erősebb", amit Alfréd szilva helyett tol???)

4.

Astalavista
látogató

eredetileg hozzászólt RIDEG:
(Mi lehet az az "erősebb", amit Alfréd szilva helyett tol???)
RDV.

5. eredetileg hozzászólt döbrögi:

Ezt az RDV-t még nekem is ki kell talánom, hogy mi lehet

6. eredetileg hozzászólt RIDEG:

Az RDV-t inkább ne feszegessük -már, ha ugyanarra gondolunk- elég annyi, hogy az R = rectális...a többi már a horror kategória.
Szegény Fred...asszittem csak viccezett azzal a kerékcserével.

7.
eredetileg hozzászólt Astalavista:
Honni soit qui mal y pense, Rideg.
A RDV a rachiu din vin rövidítése, ami egy igencsak ocsmány itóka volt annakidején a mi drága Rumunyiánkban.

The End

A lényeg, hogy egy ideig közszájon forgott a segged és ezért még csak énekelned se kellett! George Michael irigykedhet. :D
Rideg

HozzászólásSzerző: döbrögi » 2008.12.30. 00:17

Rideg írta: Így aztán, kénytelen-kelletlen beláttam, hogy az a dologban a duplacsavar, hogy nincs benne!

Igen, ez lett volna az a bizonyos meggyengített 'láncszem' ... ;o}
döbrögi

HozzászólásSzerző: Theodor Wilburn » 2008.12.30. 10:18

Én meg tűvé tettem a rejtvény topikot, hogy hol az a kerék, amit megint csak én nem értek :)
Egyébként szép megoldás volt, kétszer is nekiszöktem, de nem ment... Egyre több dologgal vagyok így, vajon milyen változáson megyek át megint?
Theodor Wilburn

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.23. 20:15

No, mivel egynéhány, a karácsonyi ünnepek elõtti feszültséggel robbanásig feltelt ámokfutó éppen máramarosi akolnak rendezi át a Játékszobát, úgy ejsze immár én is jobbnak találtam ezt a negyedik, de témájában még mindig csak az elõbbiekéhez hasonló rejtvényt most ide, az eredetileg is már rejtvényfejtõi munkaszobának szánt topikunkba hozni vissza.

A már megfejtett három elõbbi feladvány egyelõre még mindig csak ott, az említett helyen tekinthetõ meg, de messzemenõ tervek szerint majd azokkal is megpróbálunk ugyanide áthurcolkodni.

4. Verbális lojalitást fonetikusan igazol a talján (sötét korának himnuszi skáláján Keresztelõ Jánost is hangosan háromszor szólítván) - minek frenetikus sorát mégha tudná is, csak az a betûpár akasztaná csupán, amitõl adakozó kar sem lesz többé jószívû már, s végén még a képével híreset kiáltónak neve is csak képzõvel pontosan kétötödnyit kicsinyítve áll.
vagogeza

HozzászólásSzerző: Rideg » 2009.12.28. 17:34

vagogeza írta:
4. Verbális lojalitást fonetikusan igazol a talján (sötét korának himnuszi skáláján Keresztelõ Jánost is hangosan háromszor szólítván) - minek frenetikus sorát mégha tudná is, csak az a betûpár akasztaná csupán, amitõl adakozó kar sem lesz többé jószívû már, s végén még a képével híreset kiáltónak neve is csak képzõvel pontosan kétötödnyit kicsinyítve áll.

gezanagysád!
Tényleg szorgosan töröm a fejem(már amennyi időt tudok szakítani, két alapfokú beszéd és értelemgyakorlat között), de most úgy érzem megrekedtem! :(
Ez a talján rekesztett meg, pedig már valódi középkorásznak érzem magam, vágom az összes himnuszt Milánó védőszentjétől kezdve a hipói püspökön át a párizsi méhészig, de a Jánost nem lelem háromszor! :) Némi hasonlóan homályos segítség szóba jöhetne-e? Esetleg, ha Frédi megosztaná amilye van, hmm? Akárki más, ötletes ember? Judydarling? Legalább biztass, héj!
Rideg

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.28. 18:47

A helyzet az, jó Cézárom, hogy ez a rejtvény is olyannyira régen készült már, hogy most, mielõtt még bármi mankóval is segíthetnék, elõbb még magamnak is meg kell fejtenem. :D

No, de annyira azért mégiscsak emlékszem, hogy a zárójelben lévõ rész, az tulajdonképpen csak a közvetlenül elõtte lévõ állításnak a megismétlése, vagyis mintegy extra maghatározás. Ami persze néha tényleg könnyíthet is, de esetenként éppúgy be is kavar... :mrgreen:

"csak az a betûpár akasztaná csupán, amitõl adakozó kar sem lesz többé jószívû már" - ezt inkább szójátékként kell értelmezni, ahol a 'kar' lenne a kulcsszó. S vajon milyen is lehet egy kar, amely nem adakozó ... vagy valami ilyesmi ;)
vagogeza

HozzászólásSzerző: Rideg » 2009.12.28. 19:13

vagogeza írta:S vajon milyen is lehet egy kar, amely nem adakozó ... ;)

Az a legkevesebb, hogy szűkkeblű! :)
Köszi, mintha oszlana a homály!
Rideg

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.29. 01:59

S ha mondjuk -zárójelben- Arezzo felé irányítanálak, akkor az segítene valamit? ...

A talján még a zárójelek közötti résztõl függetlenül is talján marad - minden további egyéb csak a véletlenek kiszámíthatatlan :o) egybeesése! ;o)
vagogeza

HozzászólásSzerző: Rideg » 2009.12.29. 21:31

vagogeza írta:S ha mondjuk -zárójelben- Arezzo felé irányítanálak, akkor az segítene valamit? ...

A talján még a zárójelek közötti résztõl függetlenül is talján marad - minden további egyéb csak a véletlenek kiszámíthatatlan :o) egybeesése! ;o)

Nem, mer az már régóta gúnyosan vigyorog a képembe. Mármint fráter G. Azt szeretem, ha a véletlenek kiszámíthatóan esnek egybe! :)
Valszeg itt van fonál a szemem előtt, csak valami fény kéne, hogy meglássam! Valami nagy tüzet kéne rakni.(fáért megy)
Rideg

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.29. 22:35

Rideg írta:Nem, mer az már régóta gúnyosan vigyorog a képembe. Mármint fráter G.

Akkor eddig jó. ;)
Most már csak énekelned kell, amíg a keresztelõ is meg nem jelenik. Latinul persze, s ha már kell, akkor miért is ne háromszor ...
Lefordítod, s ha már jó hangon dalolsz, akkor véletlenek ide vagy oda, de meglásd, hogy még a talján is nyomban ugyanazt fogja tenni. :o
:D
vagogeza

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2009.12.30. 18:22

Mivel azt már tapasztalatból is tudjuk, hogy a megrekedt ihlet szempontjából egy kis változás mindig is sokat jelenthet, ;o) úgy tessék, itt van a sorban az ötödik is. :o]

Zavarodott véggel ugyan, de e keletkezés immár tényleg õsi, s minek elõtte ékét s csaknem felét kárba most félvezetõ hagyja veszni, (mely féllel egyébként duplázva, abszurd naivitást még Tristan fejezett ki, akivel szemben viszont Izoldának volna jelenléte semmi), de ruhát azért mégiscsak addig visel, míg végén nem az áll, hogy bizony már idejétmúlt régi.
vagogeza

HozzászólásSzerző: domino » 2010.01.20. 23:20

Na.
Szinte szóltam magiknak, hogy a távollétemben erőst ügyeljenek a játékszobára. Oszt látom, hogy megbízás nélkül is olyan jól őrizték, hogy egy páncélozott szeméremövvel bé es biztosították.
Szép dolog, mondhatom, mostantól cseresznyézhetek egy pálinkásbutykosból a hajléktalanokkal.

S ja. A butykosból kifolyólag ebben az ontopik rejtjelezett képregényben rejám ne számítsanak, mivel az adott körülmények között elég a delírium tremens, nemhogy virtusból agyvérzést produkálni... :mrgreen:
domino

HozzászólásSzerző: domino » 2010.01.21. 09:54

Meggondoltam magam. :roll:
4. Sziszifuszi munka, vajmijanyavalya???
domino

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2010.01.21. 11:22

Így van! Gratula! :)
Szeretem, ahogy gondolkozol!
Hogyan is?
vagogeza

HozzászólásSzerző: domino » 2010.01.21. 18:41

Si, mondja az igent a talján, amit a súlyos barokk cirádák mestere verbális lojalitásnak nevez. Óhaja szerint, maestro, 3x, s ha fonetikusan, akkor szi-szi-szi. Az adakozni nem akaró kar csak fukar lehet. Munch képe A kiáltás és kicsinyítő képzőnek megteszi a -ka.
domino

HozzászólásSzerző: vagogeza » 2010.01.21. 19:10

Akkor ejsze ez lesz az ... vajmijanyavalya.
vagogeza

Következő

Vissza: M U L T I K U L T